Неділя, 23.07.2017, 14:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Батьки і діти

Ненадання інформації про здоров’я дитини
[ Викачати з сервера (30.0Kb) ] 30.12.2015, 10:45

Відповідальність батьків за ненадання інформації про здоров’я дитини

Чи зобов’язані батьки повідомляти навчальний заклад про стан здоров’я дитини? Чи несуть батьки відповідальність за надання неповної чи недостовірної інформації про стан здоров’я дитини?

Під час прийняття дітей до навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, мають надати певні документи, зокрема й медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати навчальний заклад.

Статтею 18 Конвенції про права дитини встановлено, що батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.

У статті 150 Сімейного кодексу України (далі — СК) зокрема зазначено, що батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. Згідно із частинами 2 та 4 статті 155 СК батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини, а ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їхнього життя, здоров’я, людської гідності.

Так, відповідно до законодавства України за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо дітей, батьки можуть бути притягнуті до різних видів юридичної відповідальності, а саме до:

  • адміністративної, передбаченої статтею 184 «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • сімейно-правової, передбаченої статтею 164 «Підстави позбавлення батьківських прав» СК;
  • кримінальної, передбаченої статтями 135 «Залишення в небезпеці», 136 «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані» та 166 «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування» Кримінального кодексу України.

Отже, надання неповної, недостовірної інформації про стан здоров’я дитини її законними представниками, може бути розцінено як невиконання ними своїх батьківських обов’язків. Батьків або осіб, які їх замінюють, може бути притягнуто до адміністративної, сімейно-правової або кримінальної відповідальності.


Категорія: Батьки і діти | Додав: Nicolaj | Теги: здоров’я, дитина
Переглядів: 311 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017