Неділя, 19.11.2017, 19:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Директор школи » Дііловодство

Незатребувана трудова книжка
[ Викачати з сервера (31.5Kb) ] 04.12.2015, 10:38

Що робити, якщо працівником не затребувана трудова книжка?

Відповідно до ст. 47 КЗпП України та п.п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці України, Міністерства юстиції України,Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкції № 58), власник чи уповноважений ним орган (далі — роботодавець) зобов’язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з унесенням запису про звільнення.

Трудову книжку може бути не отримано працівником як з вини його самого, так і з вини роботодавця. Розглянемо ці два випадки детальніше:

1. Трудову книжку не отримано з вини працівника.

Пункт 4.2. Інструкції № 58 зазначає, що якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то роботодавець у цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

Якщо таку письмову згоду працівника отримано, роботодавець надсилає йому трудову книжку поштою замовним листом з повідомленням про його отриманням адресатом.

У Книзі обліку трудових книжок робиться відповідний запис, із вказівкою на реквізити листа працівника та поштової квитанції. Оригінали останніх зберігається, в тому числі на випадок виникнення конфліктної ситуації.

У разі смерті працівника трудова книжка видається на руки його найближчим родичам під розписку або надсилається поштою на їх вимогу.

Якщо роботодавець не отримав письмової згоди на пересилання трудової книжки поштою, то в цьому випадку слід керуватися пунктом 6.2. Інструкції № 58, яка наголошує, що трудові книжки та їх дублікати, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у відділі кадрів підприємства окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку не затребувані трудові книжки (їх дублікати) зберігаються в архіві підприємства протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити в установленому порядку.

2. Трудову книжку не отримано з вини роботодавця.

Відповідно до п. 4.1 Інструкціїї № 58 при затримці видачі трудової книжки з вини роботодавця працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

У разі виникнення конфліктної ситуації, працівник має право звернутися до суду. При винесенні судом рішення на користь працівника йому виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу

Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним у порядку, установленому п.п. 2.6., 2.10. Інструкції 58.

Також на підставі ст. 226 КЗпП особи, винні в порушенні законодавства про працю несуть відповідальність згідно чинного законодавства. Так, відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення на посадових осіб підприємства, установ, організації незалежно від форм власності, яким надано право приймати на роботу, а також громадян — власників підприємств за порушення законодавства про працю накладається штраф від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Категорія: Дііловодство | Додав: Nicolaj | Теги: трудова книжка
Переглядів: 287 | Завантажень: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017