Четвер, 19.10.2017, 03:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Директор школи » Дііловодство

Записи у трудовій про роботу за двома посадами
[ Викачати з сервера (37.0Kb) ] 22.09.2015, 13:34

Записи у трудовій книжці педагогічного працівника про роботу за двома посадами

Працівника під час прийому на роботу призначено вчителем музики на 0,5 одиниці посади. Пізніше йому запропонували працювати ще й заступником директора з навчально-виховної роботи на 0,5 одиниці посади. Яка з цих посад є основною? Як правильно внести записи до трудової книжки?

Записи у трудовій книжці

Згідно з пунктами 2.3 та 2.4 Інструкції записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Усі записи у трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення — у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Записи у трудовій книжці робляться послідовно трудовій діяльності.

До трудової книжки працівника має бути внесено запис, який точно відповідатиме наказу про зарахування на роботу відповідно до тієї угоди, якої досягнуто при укладанні трудового договору між цим працівником та власником чи уповноваженою ним особою. Це може бути договір про зарахування на посади вчителя та заступника директора з навчально-виховної роботи з відповідним обсягом роботи, так і навпаки — про зарахування на посади заступника директора та вчителя иузики.

Визначення основної посади

Відповідно до пункту 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 (далі — Наказ № 43), сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації.

Наказом № 43 також затверджено Перелік робіт, які не є сумісництвом (далі — Перелік робіт). Пунктом 11 Переліку робіт до роботи, яка не вважається сумісництвом, віднесено іншу роботу, що виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний посадовий оклад (ставку), якщо оплата його праці за основною та іншою роботою не перевищує повного посадового окладу (ставки) за основним місцем.

Тому не вважається сумісництвом робота на 0,5 ставки за посадою вчителя музики та робота на ту частину штатної одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи в навчально-виховному комплексі, за яку оплата праці за цими двома посадами не перевищуватиме повної ставки заробітної плати за посадою вчителя.

Якщо за посадою заступника директора з навчально-виховної роботи посадовий оклад вищий, ніж розмір ставки заробітної плати за посадою вчителя, то переваги в застосуванні норм пункту 11 Переліку робіт у бік переведення працівника на 0,5 штатної одиниці посади заступника директора з укладенням договору про роботу на 0,5 ставки вчителя.

Згідно з пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, у випадках, коли керівні працівники отримують за основною посадою 0,5 посадового окладу, їм дозволяється вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 годин на день (18 годин на тиждень), а при виконанні цієї роботи в I-IV класах — до 20 годин на тиждень. За цю норму годин оплата проводиться понад основний посадовий оклад у порядку, передбаченому відповідно для учителів, тобто за тарифікацією.

За години викладацької роботи, виконані у зв’язку з виробничою необхідністю понад зазначену норму, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Робочий час для виконання обов’язків за двома посадами

Стосовно робочого часу для виконання обов’язків за цими двома посадами, то у випадку, коли працівника зараховано на посаду вчителя, то робота за посадою заступника директора має здійснюватися поза межами робочого часу вчителя. Якщо ж працівник зарахований на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи, то викладацька робота за посадою вчителя може виконуватися як у межах робочого часу за посадою заступника директора, так і поза цими межами.

Тому якщо працівник не бажає бути переведеним з посади вчителя на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи, то про це він не засвідчує у своїй заяві, і, як наслідок, не буде підстав видавати відповідний наказ про зміни у трудових відносинах.


Категорія: Дііловодство | Додав: Nicolaj
Переглядів: 718 | Завантажень: 40 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017