Понеділок, 26.06.2017, 19:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Уроки » 1-4 класи

Російська казка «Міньба»
[ Викачати з сервера (50.0Kb) ] 24.11.2015, 17:50

Тема уроку. Російська казка «Міньба»

Учитель: Інна КУШНАРЕНКО

Мета. Вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини, добирати заголовки до них, вчити виділяти головне з прочитаного, давати характеристику головним дійовим особам, порівнювати вчинки та поведінку персонажів, розширювати кругозір дітей; розвивати читацькі навички, пізнавальні інтереси, уміння читати текст в особах; виховувати спостережливість, мовний етикет та культуру спілкування.

Обладнання. Картки з текстовими завданнями, малюнки, індивідуальні картки, назви студій.

Тип уроку. Урок-телепередача.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Доброго дня! Вітаю вас на телеканалі 2 класу у студії «Казкова вітальня». В ефірі дитяча програма «Гостини у казки». Сьогоднішня наша передача монтуватиметься в різних телестудіях. Отож, ви побачите…

— Розвиток навичок читання з «Комп’ютерної студії»,

— Експрес-опитування зі студії «Свобода»,

— Ознайомлення з новою казкою зі студії «Новини».

— Зразкове читання зі студії «Юний диктор»,

— Цікаву інформацію зі студії «Інформаційної»

Якщо ви бажаєте бути справжніми акторами, працюватимемо за всіма професійними вимогами. Адже актори, ведучі повинні багато читати, швидко орієнтуватися у запропонованих текстах, чітко і виразно промовляти слова, бо їх не тільки бачать, а й чують.

ІІ. Робота над вдосконаленням виразності, правильності читання.

Учитель. Роботу розпочнемо з студії «Комп’ютерна», де потрібно добре підготувати свій мовний апарат. Отже…

— Пропоную зробити зарядку для нашого мовного апарату.

1. Чистомовка.

Єць-єць-єць — довговухий заєць ніс хліба окраєць,
Ця-ця-ця — добиралась до зайця хижа лисиця.
Ни-ни-ни — дикі кабани,
Ли-ли-ли — всі жолуді з’їли.
Ед-ед-ед — бджоли виробили мед.
Їв-їв-їв — а ведмідь його весь з’їв.

2. Розчитування за таблицею складів.

3. Вправи для розширення кута зору.

Учитель. Діти, прочитайте надруковані на аркуші слова, кожне з яких складаються з розсунутих на максимальну відстань двох частин.

Яке слово «зайве»? Чому?

КА
КА
КА
КА
КА
ЗКА
ЗКАР
ЗКОВИЙ
ЗИТИСЯ
ЗОЧКА

ІІІ. Перевірка домашнього завдання (казка «Лисичка-сестричка»).

Робота в студії «Свобода».

1. Цей твір — це….

А) казка; Б) оповідання; В) легенда.

2. Головний герой:

А) Лисичка; Б) Курочка; В) Гусочка.

3. За качечку віддали….

А) ягня; Б) гусочку; В) невістку.

4. Що украла Лисичка?

А) Гусочку; Б) ягня; В) Курочку.

5. Хто сміявся з лисиці?

А) невістка; Б) зайці; В) собака.

Вибіркова перевірка: А, А, Б, В, Б.

IV. Повідомлення теми уроку. Робота над казкою.

Учитель. Сьогодні ми продовжимо роботу над казкою. Вашій увазі пропоную російську народну казку «Міньба».

1. Робота над темою уроку в студії «Новини».

Учитель. Ми з вами в студії «Новини». Слухайте, міркуйте та стежте, чому назва казки «Міньба».

2. Читання вчителем 1 і 2 частин./p>

3. Фізкультхвилинка

4. Зразкове читання зі студії «Юний диктор».

— Ми працюємо у студії «Юний диктор».

(Учні продовжують читати казку).

5. Словникова робота.

Міньба — обмін.

Крамар — торгівець.

Коробейник — мандрівний крамар, що розносив по селах у коробці дрібний товар.

Метнувся — побіг.

Чвалаєш — йдеш.

6. Фізкультхвилинка для очей.

7. Перевірка первинного сприймання.

Учитель. Отже, запитання до всіх респондентів (це ті, кого запитують).

— Чому такий заголовок у цій казці?

— Хто герої цього твору?

— Чи схвалюєте ви вчинки діда? Чому?

8. Робота в парах.

— З’ясуйте, скільки частин в тексті. Придумайте назву кожній з них.

— Розкажіть за малюнками, в якій послідовності здійснював міньбу дід.

9. Характеристика дійових осіб. Підготовка до читання в особах.

— Під час ефіру можуть статися непередбачені ситуації — то матеріал не встигли підготувати, то виникли проблеми з технікою. Тоді диктор має рятувати ситуацію. Якщо він добре знає текст, то без жодної проблеми закінчить ефір. Пропоную і вам попрацювати з текстом.

Працюють усі в студії.

— Як треба читати слова діда? (Стримано, впевнено.)

— Як треба читати слова інших міняйл? (Улесливо, хитро.)

— Як треба читати слова автора? (Розповідним тоном).

8.Читання казки в особах.

V. Підсумок уроку.

— Завершується наш ефір «Гостини у казки» і ми переходимо у студію «Інформаційну».

— То в якої казки ми побували в гостях?

— На яку українську казку схожа? Чим?

— Чи підходять до змісту казки подані прислів’я? Доведіть свою думку:

Міньба одному корисна.

Проміняв бика на індика.

— Так, не даремно в народі кажуть : «Казки маленькі, а розуму в них багато».

ОЦІНЮВАННЯ

Ефір завершено. Ваші оплески.


Категорія: 1-4 класи | Додав: Nicolaj | Теги: урок, міньба, 2 клас
Переглядів: 492 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017