Понеділок, 18.12.2017, 14:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Уроки » фізика, інформатика

Узагальнюючий урок-гра з інформатики
[ Викачати з сервера (1.63Mb) ] 15.11.2015, 20:38
 

«ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ ІНФОРМАТИКА»
Урок інформатики, 5 клас

Учитель: Гулзь А.І.

Тема: Інформація та повідомлення.
Інформаційні процеси.

Мета: навчальна: перевірити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках;
розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення, вміння працювати в команді;
виховна: виховувати інформаційну культуру, любов до предмету.

Обладнання: ПК, картки із завданням, мультимедійна презентація, квитки, смайлики, ребуси, грамоти.

Тип уроку: узагальнюючий урок-гра.

СТРУКТУРА УРОКУ

I. Організаційний момент (3 хв.)

II. Мотивація навчальної діяльності (4 хв.)

III. Основний етап (30 хв.)

  1. Зупинка «Техніка безпека».
  2. Зупинка «Розминка».
  3. Зупинка «Інформаційна».
  4. Зупинка «Хвилинка -зупинка».
  5. Зупинка «Знайди слово».
  6. Зупинка «Поетична».
  7. Зупинка «У країні ребусів».
  8. Зупинка «Країна пазлів».
  9. Зупинка «Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій»

IV. Підбиття підсумків уроку (4 хв.)

V. Рефлексія (2 хв.)

VI. Коментоване пояснення домашнього завдання (2 хв.)

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (3 хв).

Привітання. Концентрація уваги учнів, перевірка їх готовності до роботи, створення позитивної емоційної атмосфери.

Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати —
Кличе в подорож дзвінок.

А урок наш незвичайний,
«Грою» — всі його зовуть.
Щоб урок цей був цікавим,
Ти активним мусиш буть.

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ (4 хв).

Слайд 1.

Учитель. Кожен із нас мріє подорожувати, хтось бажає мандрувати містами України, а хтось хоче відвідати Париж, побачити весь світ.

Сьогодні і в нас на уроці буде така можливість. Ми спробуємо разом здійснити подорож по відомій вам уже країні «Інформатика», де на вас чекатимуть різноманітні зупинки. Для цього ми маємо повторити та закріпити навчальний матеріал з теми «Інформація та повідомлення. Інформаційні процеси».

Але яка ж подорож без команд та капітанів. Тому у нас буде працювати дві команди. Кожна з яких отримала домашнє завдання: придумати назву, девіз команди та створити власну емблему, обрати капітана.

(Представлення команд)

Отже, у нас є дві команди, які будуть змагатися за те, щоб під час подорожі отримати якомога більше квитків, які будуть отримувати за правильно виконані завдання, тобто ціна квитка — ваші знання. Щоб наша подорож була цікавою вам потрібно згадати все те, що ми вивчали на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними.

— Ну що ж, вирушаємо!

Зупинка «Техніка безпека»

Слайд 2.

Учитель. Щоб потрапити на всі інші зупинки, які нас чекають, нам потрібно повторити правила поведінки у кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій. Щоб отримати квитки кожна з команд повинна миттєво давати відповіді ТАК чи НІ на запитання, які я задаватиму по черзі. Якщо ви згодні з твердженням відповідаєте так, якщо не згодні — ні. Кожна правильна відповідь — 1 квиток.

1. Безпечна відстань від очей до екрана монітора комп’ютера 40-80 см. (Так).

2. Персональний комп’ютер розміщують лише на рівній поверхні. (Так).

3. Можна використовувати сторонні предмети під час роботи за комп’ютером. (Ні.)

4. Можна торкатися проводів живлення, розеток, задньої панелі системного блоку чи монітора. (Ні).

5. Робоче місце повинно бути чистим. (Так).

6. Руки повинні бути чистими. (Так).

7. На робоче місце можна приносити їжу і напої. (Ні).

8. При виникненні надзвичайних ситуацій з комп’ютером потрібно повідомити учителя. (Так).

9. Час роботи за комп’ютером не має перевищувати 15 хвилин. (Так).

10. Заходити до кабінету інформатики та ІКТ можна з дозволу учителя, не торкаючись обладнання. (Так).

11. Можна вмикати і вимикати комп’ютери без дозволу учителя. (Ні).

12. Після закінчення роботи за комп’ютером закрити всі програми, вимкнути комп’ютер, прибрати робоче місце. (Так).

 

Слайд 3.

Учитель. Як кожен подорожуючий ви повинні дотримуватися не лише правил з техніки безпеки, а й інші.

  • Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось сказати чи спитати, підійми руку.
  • Правило взаємодопомоги. Знаєш сам — навчи того, хто не знає.
  • Правило безпеки, Без дозволу нічого не вмикай.
  • Правило роботи, Будь уважним і старанним

Зупинка «Розминка»

Слайд 4.

Розгадування кросворду

Учитель. Розгадавши кросворд, ви взнаєте зашифроване в ньому слово.

Слайди 5-16.

1. Новини, повідомлення, відомості, подані в різних видах. (Інформація)

2. Зрозуміла інформація, яку можна передавати та обробляти. (Дані)

3. Пристрій, що передає зображення різноманітних документів через телефонні лінії. (Факс)

4. Бувають усними, письмовими, у вигляді рисунків. (Повідомлення.)

5. Пристрій, що відтворює звук чи відео. (Плеєр)

6. Пристрій для обробляння інформації. (Комп’ютер)

7. Прилад для фотографування. (Фотокамера)

8. Пристрій для передавання звуку на великі відстані. (Телефон)

9. Портативний прилад для запису усного мовлення. (Диктофон)

10. Невеликий електронний пристрій для виконання математичних обчислень. (Калькулятор)

11. Прилад для визначення місцезнаходження об’єкта. (Навігатор)

Слово у виділених клітинках: ІНФОРМАТИКА

 

Зупинка «Інформаційна»

Слайди 17-19

Учитель. За 3 хвилини вам необхідно заповнити таблицю. За максимально правильне виконане завдання команда отримає 4 квитка…

…А зараз обміняйтесь капітани команд картками з іншою командою і разом перевіримо правильність виконання завдання.

Хвилинка-зупинка

Слайд 20

Учитель. Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія».

Зупинка «Знайди слово»

Слайд 21

Учитель. За 2 хвилини в таблиці знайти якомога більше слів, пов’язаних з інформатикою. Читати слова можна в будь-якому напрямку. Ціна одного знайденого слова 1 квиток.

(Клавіатура, монітор, байт, факс, пам’ять, дані, принтер, флешка).

Зупинка «Поетична»

Слайд 22

Загадки

Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (комп’ютер)

Я показую об’єкти,
Фото, відео проекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний …(монітор)

Я не нишпорю в коморах,
Не ховаюся по норах
Ковзаю по столу трішки
Бо комп’ютерна я … (мишка)

А, Б, В, Г, Ґ і кома —
Всім, мабуть, уже відома
Така клавішна структура.
Звісно ж це…(клавіатура)

Я пишу листи і вірші,
Мої тексти найгарніші.
Хай підтвердить весь народ,
Як усім потрібен …(Word)

Якщо є складна робота,
Мусить бути лиш охота,
Бо зі мною буде толк,
Адже я — системний…(блок)

Зупинка «Країна пазлів»

Слайди 23-24

Учитель. Ваше завдання — скласти пазл, дати назву поданого пристрою і розповісти все, що вам про нього відомо. Час на виконання 3 хвилини. Ціна виконаного завдання — 4 квитки.

Зупинка «У країні ребусів»

Слайди 25-27

Учитель. Ребус слово-загадка, яке складається з малюнків, цифр і букв. Розгадати ребус — означає прочитати слово. Кожна команда повинна розгадати по два ребуси. Через 2 хвилини ви повинні сказати відповідь. Ціна — 2 квитки.

Кінцева зупинка «Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій»

Слайди 28-29

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (4 хв).

От і все, ми прибули на кінцеву зупинку нашої подорожі, але мандрівку країною ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватись щось нове і цікаве про чудовий світ Інформатики.

Протягом подорожі ви отримували квитки. Порахуйте, скільки їх у вашій команді.

(Нагородження дипломами і грамотами.
Оцінювання роботи учнів на уроці.)

V. РЕФЛЕКСІЯ (2 хв).

Діти, поділіться своїм враженням від сьогоднішньої подорожі.

— Чи сподобалась вам подорож?
— Чи будемо подорожувати далі?
— На якій зупинці вам було найцікавіше?
— Що викликало у вас труднощі?

Будь ласка методом «Мікрофону» дайте відповіді на ці запитання.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (2зв).

1. Повторити тему «Інформація».

2. Підготувати короткі повідомлення про використання комп’ютерів.



Категорія: фізика, інформатика | Додав: Nicolaj | Теги: урок, Гра, подорож
Переглядів: 615 | Завантажень: 21 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017