Понеділок, 18.12.2017, 07:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Як оплачується вчителю при сумішенні посад
[ Викачати з сервера (31.0Kb) ] 05.08.2014, 14:41

 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

ОПЛАТА ПРАЦІ ВЧИТЕЛЯ
ПРИ СУМІЩЕННІ ПОСАД

Учитель математики має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». З нового навчального року його педагогічне навантаження буде становити 9 годин математики та 0,5 ставки вихователя групи продовженого дня. Як слід здійснювати оплату праці за години навантаження цього вчителя на посаді вихователя? Чи потрібно його атестувати на цій посаді?


Відповідно до статті 96 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 р. № 322-VІІІ (із змінами) посадові оклади службовцям установлює власник або уповноважений ним орган відповідно до посади і кваліфікації працівника За результатами атестації власник або уповноважений ним орган має право змінювати посадові оклади службовцям у межах затверджених у встановленому порядку мінімальних і максимальних розмірів окладів на відповідній посаді. Така сама норма міститься у пункті 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти Україні від 15 квітня 1993 р. № 102.

При цьому головним критерієм, за яким визначають тарифний розряд такому працівнику, є рівень його кваліфікації.

Оскільки за результатами атестації на посаді вчителя математики йому було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», то при довантаженні годинами на посаді вихователя власник або уповноважений ним орган має встановити тарифний розряд відповідно до кваліфікації цього вчителя. Встановлення педагогічному працівнику, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», найнижчої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) на іншій посаді суперечить нормам трудового законодавство

Водночас, у відповідності до пункту 3.18. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерств; освіти і науки України від 6 жовтня 2010 р. № 930 (із змінами, далі — Типове положення), педагогічний працівник, який у рік чергової атестації суміщає педагогічні посади, тобто поряд зі своєю основною роботою виконує додаткову за іншою педагогічною посадою, має проходити атестацію з кожної із займаних посад.

Типовим положенням передбачено також, що за заявою працівника або за поданням керівника чи педагогічної ради навчального закладу може проводитися позачергова атестація. Тобто якщо працівник суміщає педагогічні посади, то атестувати його за основною та додатковою посадами можна як одночасно, так і в різні терміни. Однак слід зазначити, що проводити атестацію за основною та додатковою посадами доцільніше одночасно. У такому разі атестаційні листи потрібно оформлювати окремо на відповідність педагогічного працівника кожній із займаних посад.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj | Теги: суміщення, Оплата праці
Переглядів: 569 | Завантажень: 44 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017