Понеділок, 19.02.2018, 11:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Компенсація за відпустки при звільненні
[ Викачати з сервера (33.0Kb) ] 19.01.2018, 14:59
 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ВІДПУСТКИ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ

У яких випадках та в який термін при звільнення працівника навчальний заклад повинен виплатити йому компенсацію за невикористані відпустки?

 

Статтею 47 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) передбачено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 КЗпП.

Відповідно до статті 116 КЗпП при звільненні працівника виплату усіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації (далі — заклад), провадять у день звільнення.

У разі звільнення працівника йому виплачують грошову компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 83 КЗпП).

Згідно з частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР щорічну основну відпустку надають працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічують з дня укладення трудового договору.

Непроведения виплати належних коштів у день звільнення є порушенням вимог статті 116 КЗпП.

Збереження за працівником права на щорічну відпустку без виплати компенсації можливо лише при звільненні у порядку переведення на роботу з одного закладу до іншого (згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП).


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj
Переглядів: 21 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2018