Середа, 20.09.2017, 23:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Контракт із пенсіонером
[ Викачати з сервера (32.5Kb) ] 04.01.2016, 15:20

 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

КОНТРАКТ ІЗ ОСОБОЮ, ЯКА ДОСЯГЛА ПЕНСІЙНОГО ВІКУ

Чи можна прийняти на роботу за контрактом працівника, раніше звільненого у зв’язку з виходом на пенсію?


По-перше, з’ясуємо, які права у сфері праці мають працівники похилого віку.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Згідно з частинами другою та третьою статті 2 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-ХІІ (далі — Закон № 3721) громадяни похилого віку користуються всіма соціально-економічними та особистими правами і свободами, закріпленими Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Дискримінація громадян похилого віку в галузі праці, охорони здоров’я, соціального забезпечення, користування житлом та в інших сферах забороняється, а посадові особи, які порушують ці гарантії, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, а також особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більш як півтора року (ст. 10 Закону № 3721).

У статтях 11, 12 Закону № 3721 додатково наголошується на праві громадян похилого віку на працю нарівні з іншими громадянами.

Умови договорів про працю (контрактів, угод) з цією категорією працівників не можуть погіршувати становище або обмежувати їх права, передбачені Законом № 3721 і законодавством про працю. Такі умови є недійсними (ст. 12 Закону №3721).

По-друге, необхідно з’ясувати, чи наявні підстави для укладення контракту з працівником (у т. ч. із тим, який досяг пенсійного віку).

Згідно з частиною першою статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (у т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, зокрема достроково, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.

Отже, ключовим у питанні застосування контрактної форми трудового договору з працівником є наявність у відповідному законі норми, яка б дозволяла чи зобов’язувала роботодавця (у відповідних випадках) використовувати цю форму трудового договору.

Як бачимо, досягнення пенсійного віку не є самостійною підставою для укладення контрактної форми трудового договору, якщо законом не передбачено інше.

У разі укладення контракту з працівником всупереч вимогам вищезазначених нормативно-правових актів щодо застосування контрактної форми трудового договору роботодавця може бути притягнуто до відповідальності, зокрема адміністративної (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Отже, якщо немає законної підстави для укладення з працівником контракту, прийняти на роботу за контрактом працівника, раніше звільненого у зв’язку з виходом на пенсію не можна.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj | Теги: контракт
Переглядів: 283 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017