Вівторок, 24.10.2017, 11:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Неповний робочий час
[ Викачати з сервера (27.5Kb) ] 04.07.2014, 16:53

 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

ОПЛАТА ПРАЦІ ЗА НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ЧАС

Як провадиться оплата праці працівника, який працює в загальноосвітньому навчальному закладі на умовах неповного робочого часу під час перебування у відпустці по догляду за дитиною до виповнення нею трирічного віку?


Відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 р. N9 322-VIII за бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті (батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною), у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Робота з неповним робочим часом регламентується статтею 56 Кодексу законів про працю України. Неповний робочий час має меншу за встановлену законодавством тривалість робочого часу.

Норма статті 56 не обмежує права сторін трудового договору на визначення тривалості неповного робочого часу. Тому тривалість робочого дня (тижня) має встановлюватися за угодою між працівником і роботодавцем.

Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи; зменшення кількості днів роботи протягом тижня; одночасного зменшення кількості годин роботи упродовж дня і кількості робочих днів упродовж тижня.

Зазначеною статтею передбачено, що оплата праці в таких випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників.

Тому при встановленні працівникові певного графіку роботи із зменшенням тривалості щоденної роботи розмір заробітної плати визначається за фактично відпрацьований час, виходячи із розміру посадового окладу та норми робочого часу відповідного місяця. Для цього розмір посадового окладу ділиться на місячну норму годин відповідного місяця та множиться на кількість фактично відпрацьованих годин.

Загальна кількість відпрацьованих працівником годин може зазначатися як у табелі обліку робочого часу, так і у відповідному наказі чи іншому розпорядчому документі керівника.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj | Теги: Оплата, Робочий час
Переглядів: 125 | Завантажень: 28 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017