Субота, 18.11.2017, 00:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Основна відпустка після декретної
[ Викачати з сервера (32.0Kb) ] 23.07.2016, 11:23
 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

НАДАННЯ ЩОРІЧНОЇ ОСНОВНОЇ ВІДПУСТКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВІДПУСТКИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ

Чи має право працівниця після виходу з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами на щорічну основну відпустку повної тривалості (56 календарних днів) у будь-який час протягом року?

Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (із змінами, далі — Закон про відпустки) право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. Зазначеною статтею також встановлено, що щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові у будь-який час відповідного робочого року.

Однак стосовно педагогічних працівників Закон про відпустки передбачає виключення. Частиною 14 статті 10 Закону про відпустки встановлено, що керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Закон про відпустки також передбачає можливість надання щорічних відпусток деяким категоріям працівників за їх бажанням у зручний для них час за певних обставин. До таких працівників зокрема належать вагітні жінки, або жінки, які народили дітей. Згідно з частиною 13 статті 10 Закону про відпустки за бажанням жінки щорічна відпустка надається або перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами, або після неї.

Тож якщо педагогічна працівниця загальноосвітнього навчального закладу виявила бажання отримати щорічну основну відпустку одразу після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, адміністрація зобов’язана надати таку відпустку повної тривалості, тобто 56 календарних днів.

Законом про відпустки встановлено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам.

Відповідно до статті 22 Закону про відпустки у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже отримав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування з заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Тому, якщо щорічна основна відпустка надаватиметься працівниці за її бажанням після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами дещо наперед (авансом), то остаточний розрахунок із заробітної плати матиме місце лише під час її звільнення, при виплаті компенсації за невикористані дні відпустки.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj
Переглядів: 258 | Завантажень: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017