Субота, 18.11.2017, 00:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Педстаж і відпустка для догляду за дитиною до 6 р.
[ Викачати з сервера (37.0Kb) ] 24.07.2016, 09:41
 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

ЗАРАХУВАННЯ ДО ПЕДСТАЖУ ВІДПУСТКИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО 6 р.

Чи зараховується до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років період відпустки для догляду за дитиною до шести років?

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої сттті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» від 31 січня 2001 р. № 78 (далі — Порядок № 78). Пунктом 2 Порядку № 78 встановлено, що до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963..

Пунктом 6 Порядку № 78 установлено, що основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.

Запис про надання та переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки без збереження заробітної плати, яка надається згідно з медичним висновком до виповнення дитині шести років, до трудової книжки не вноситься, оскільки це не передбачено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58 .

Згідно зі статтею 181 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), якою передбачено порядок надання відпустки для догляду за дитиною і зарахування її до стажу роботи, відпустка без збереження заробітної плати (частина шоста статті 179 КЗпП) — тобто відпустка, яка надається жінці у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, — зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Тому час перебування працівників навчальних закладів у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення шестирічного віку відповідно до медичного висновку має зараховуватися до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років, якщо вони обіймають посади педагогічних працівників, які визначені Переліком № 963.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj
Переглядів: 211 | Завантажень: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017