П`ятниця, 18.08.2017, 20:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Nicolaj

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Право на додаткову відпустку
[ Викачати з сервера (31.0Kb) ] 01.07.2014, 18:02

 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

ПРАВО НА ДОДАТКОВУ ВІДПУСТКУ

Учитель розлучена з чоловіком три роки й виховує дитину сама. У поточному році вона вперше скористалася додатковою відпусткою, надавши документи, що підтвердили її право на таку відпустку. Чи має право робітниця скористатися цією відпусткою за минулі два роки і які документи для цього потрібні?


Відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) одинокій матері надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

У пункті 5 частини 12 статті 10 Закону визначено поняття одинокої матері як такої, яка виховує дитину без батька.

Отже для встановлення права на додаткову відпустку має застосовуватись, зокрема, таке визначення одинокої матері: жінка, яка виховує дитину без батька (в тому числі й розлучена жінка, яка сама виховує дитину, якщо батько не проживає разом із дитиною та відсутні інші докази його участі у вихованні дитини, і за цих самих умов жінка, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не всиновлена).

Для підтвердження права на зазначену відпустку роботодавцю має бути пред'явлено будь-який офіційно складений, оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини.

Такими доказами відсутності участі батька у вихованні дитини можуть бути:

  • акт обстеження органу самоврядування, у якому зі слів сусідів (за наявності їхніх підписів у акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини;
  • довідка зі школи про те, що батько не бере участі у вихованні дитини.

Оскільки така відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися в будь-який час упродовж календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до чи після.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівників, які мають дітей. Одинокi матерi мають право на таку вiдпустку з 2004 року.

Таким чином, при дотриманні зазначених вище умов, працівниця, про яку йдеться у запитанні, яка сама виховує дитину, має право скористатися соціальною відпусткою за минулі роки.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj | Теги: одинока мати, додаткова відпустка
Переглядів: 358 | Завантажень: 36 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017