Середа, 26.09.2018, 09:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Судовий позов дитини на батьків
[ Викачати з сервера (29.5 Kb) ] 19.07.2018, 14:49
 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

СУДОВИЙ ПОЗОВ ДИТИНИ НА БАТЬКІВ

Чи можуть діти позиватися на своїх батьків до суду про позбавлення їх батьківських прав? Хто ще має право на звернення до суду з таким позовом?

 

Сотні дітей в Україні страждають через батьків, які не беруть належної участі в їхньому житті. Іноді дитині доводиться дбати про себе самостійно. А чи мають право неповнолітні звернутися до суду, аби їхніх батьків позбавили батьківських прав?

Здебільшого позов про позбавлення батьківських прав подається одним із батьків, а дитина тривалий час взагалі не мала права на звернення до суду щодо цього. Це стало можливим лише з появою Сімейного кодексу України 10 січня 2002 року № 2947-III (зі змінами, далі — Кодекс) . Відповідно до ч. 1 ст. 18 Кодексу кожен учасник сімейних стосунків, який досяг чотирнадцяти років, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права або інтересу.

Отже, позов про позбавлення батьківських прав можуть подати діти, однак лише, якщо їм виповнилося чотирнадцять років.

Якщо дитина все ж звернулась самостійно, які документи їй необхідно буде зібрати?

Перелік документів формується залежно від підстав для позбавлення батьківських прав.

Дитина може звернутись до центру надання безоплатної правової допомоги із документом, що посвідчує особу, та висновком органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав. Адвокати допоможуть зібрати решту доказів.

Крім позову, до суду слід подати копію паспорта чи свідоцтва про народження, довідку, що підтверджує місце реєстрації, характеристику з місця навчання дитини із зазначенням участі батьків у вихованні, акт обстеження житлово-побутових умов, характеристики батьків з місця роботи або проживання, довідки про судимість батьків, про заборгованість по аліментах, а також від нарколога, психіатра, райвідділу поліції за місцем проживання тощо.

Хто ще має право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав?

Окрім батьків та дитини, таке право мають опікун, піклувальник, заклад охорони здоров’я, де проходить обстеження і лікується дитина, навчальний або інший дитячий заклад, в якому дитина перебуває, орган опіки та піклування, прокурор. Дідусі та бабусі також мають право на захист онуків та можуть звернутись до суду чи до органу опіки за захистом прав їхніх малолітніх, неповнолітніх та повнолітніх онуків.

Особа, яка звертається до суду з позовом про позбавлення батьківських прав, попередньо повинна звернутись до органу опіки із заявою про надання висновку про доцільність позбавлення певної особи батьківських чи материнських прав.

Які перспективи ухвалення позитивного рішення?

Суди все ж таки висловлюють позицію, що позбавлення материнських чи батьківських прав є крайнім заходом і, якщо буде доведена вина батьків, можуть зробити попередження про необхідність змінити своє ставлення та поведінку стосовно дитини (дітей), з покладанням на органи опіки певного контролю.

Навіть при наявності позитивного висновку органу опіки і піклування щодо доцільності позбавлення материнських чи батьківських прав суди нерідко відмовляють у задоволенні таких позовних вимог. Однак усе залежить від конкретного випадку.

Подаючи позов до суду, дитина повинна керуватись не бажанням помсти батькам за неналежне виконання своїх обов’язків, а щоб отримати захист свого порушеного права. Трапляється так, що під час судового розгляду сторони йдуть на примирення з подальшим закриттям провадження по справі, адже конфлікт, який змусив дитину звернутись із позовом, уже вичерпано.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj
Переглядів: 25 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2018