Субота, 25.11.2017, 03:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Зменшення надбавки «за престижність праці»
[ Викачати з сервера (29.5Kb) ] 07.07.2016, 11:21
 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

ЗМЕНШЕННЯ НАДБАВКИ «ЗА ПРЕСТИЖНІСТЬ ПРАЦІ»

Починаючи з 2014 року існуюча з 2011 року так звана надбавка педагогічним працівникам «за престижність праці» стала зменшуватися. Дізнаються педагогічні працівники про такі зміни як правило з початком нового навчального року. Чи є це правомірним?

Нагадаємо, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету міністрів України «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів 1-ІІ рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373 із змінами, внесеними постановою Кабінету міністрів України від 25.03.2014 № 88 (далі — Постанова № 373) педагогічним працівникам має виплачуватися надбавка «за престижність праці» у граничному розмірі 20% від посадового окладу (ставки заробітної плати).

Розмір надбавки встановлюється керівником навчального закладу (установи) у межах фонду оплати праці відповідно до ч.1 ст. 51 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI

Надбавка встановлюється на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником.

Відповідно до ст. 32 КЗпП системи та розміри оплати праці є істотними умовами праці.

Статтею 97 КЗпП встановлено, що власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.

Міністерство соціальної політики України в своєму листі від 02.10.2015 р. № 413/06/186-15 також вказує на цю обставину.

Відповідно до ст.103 Кодексу законів про працю України про зміну умов оплати праці в бік погіршення працівників попереджають за два місяці до початку навчального року письмово в наказі.

Поки не минув двомісячний строк, встановлений ст. 103 КЗпП, в навчальному закладі не можуть застосовуватися нові (змінені) умови оплати праці, які погіршують становище працівників.

Якщо педагогічний працівник не був вчасно повідомлений про зміну умов оплати праці в бік погіршення, до закінчення зазначеного двомісячного строку діють попередні умови праці, а заробітна плата нараховується відповідно до раніше встановлених умов.

У разі, якщо працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п. 6 ст. 36 КЗпП.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj
Переглядів: 520 | Завантажень: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017