Понеділок, 21.08.2017, 19:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Кунцівська школа    
ВІРТУАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Захист прав учителя » запитання - відповідь

Звільнення у відпустці по догляду за дитиною
[ Викачати з сервера (29.0Kb) ] 23.10.2014, 18:35

 
  ВИ ЗАПИТУВАЛИ?

ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИЦІ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ
У ВІДПУСТЦІ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

Як звільнити жінку, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, у зв’язку зі скороченням?


Згадаймо, що відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП України звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається:

  • вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179 КЗпП України):
  • одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.

У випадку повної ліквідації підприємства, установи, організації, допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Жінку, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною, не лише заборонено звільняти з ініціативи роботодавця, а й посаду, яку вона обіймає, скоротити не можна.

Однак, роботодавець має право попередити жінку, яка перебуває у відпустці, про те, що внаслідок змін в організації виробництва і праці посада, яку вона обіймає, підлягає скороченню по закінченню зазначеної відпустки, а сама працівниця — вивільненню (звільненню за п. 1 ст. 40 КЗпП).

При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.

Одночасно з таким попередженням роботодавець має запропонувати працівнику іншу підходящу для нього роботу (частина третя ст. 49-2 КЗпП).

Роботодавець не має права вимагати від жінки, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, заяву на звільнення, якщо жінка не виявила бажання звільнитися за власним бажанням.


Категорія: запитання - відповідь | Додав: Nicolaj | Теги: звільнення
Переглядів: 1216 | Завантажень: 34 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Реклама

Copyright Кунцівська ЗОШ I-III ступенів © 2017